مسئولیت‌های اجتماعی

مسئولیت اجتماعی


احساس مسئولیت و تعریف وظیفه در برابر مسائل و دغدغه‌های اجتماعی از مهم‌ترین ارکانی است که شرکت‌های معتبر می‌بایست در رأس فعالیت‌های خود به آن بپردازند. چرا که اگر نسبت به محیطی که در آن به فعالیت مشغولیم بی‌تفاوت باشیم و سعی در ایفای نقشی مؤثر در حل مشکلات جامعه خود نداشته باشیم، رشد و بالندگی معنای خود را از دست خواهد داد. کمک به همنوعان ودرک مشکلات آن‌ها به ما کمک می‌کند تا توانایی‌های خود را بسط داده و قدم‌هایی بزرگ‌تر و استوارتر به سوی آینده‌ای روشن برداریم. چرا که ما عضوی از پیکره‌ی جامعه‌ی خود هستیم، عضوی که بالندگی‌اش منوط به سلامت و بالندگی دیگر اعضاء پیکره است.


اجرای مسئولیت اجتماعی با احداث مدرسه


 شرکت فراطرح فولاد با احساس وظیفه و مسئولیت نسبت به کودکان سرزمین خود احداث مدرسه و ارتقاء سطح کیفی آموزش و پرورش کودکان را برای خود هدف قرار داده چرا که معتقد است آموزش و پرورش اولین و مهم‌ترین زیر بنای فرهنگی، اقتصادی و علمی هر جامعه‌ای به حساب می‌آید و فردای میهن عزیزمان در کلاس‌های درس امروز رقم می‌خورد. مدرسه اولین پله از نردبان آموزش در خارج از خانواده است. مدرسه پایه زندگی همه کودکانی است که امید این جهان به آن‏ها گره خورده؛ کودکانی که اگر امروز مسیر تحصیلشان را هموار سازیم، مسیر فردا را هموار خواهند ساخت.

در این راستا شرکت فراطرح فولاد پروژه‏‌های متعددی را با عنوان ایران فردا در سطح کشور اجرایی نموده است. پروژه‌هایی که هدف آن‌ها احداث مدارس در نقاط مختلف سرزمین‌مان است. اطلاعات برخی از پروژه‌ها به شرح زیر است.

مدرسه غدیر 1
مدرسه غدیر 1

سال 1393 شهر قدس استان تهران

مدرسه ایران فردا 1
مدرسه ایران فردا 1

سال 1398 استان سیستان و بلوچستان

مدرسه ایران فردا 2
مدرسه ایران فردا 2

سال 1399 استان کرمان

مدرسه ایران فردا 3
مدرسه ایران فردا 3

سال 1400 استان کرمان

 حفظ ایمنی کارکنان در دوره شیوع کرونا

 در طول سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا در جهان و تبعاتی که این بیماری برای تمامی مردم جهان من جمله کارکنان شرکت فراطرح فولاد به همراه داشت، این شرکت خود را موظف دانست تا برای حفظ هر چه بیشتر سلامت و امنیت کارکنان خود اقدامات مؤثری را انجام دهد. این اقدامات نه تنها باعث شد تا همه پرسنل بتوانند در فضایی سالم و بدون دغدغه به مسئولیت‌های خود بپردازند بلکه توانست از توقف چرخه تولید و تجارت جلوگیری کرده و به حفظ جریان اقتصاد در این دوران بحرانی کمک کند. اقداماتی چون:

تامین غذا

تامین غذا

از انجایی که تهیه غذای سالم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در دوران کویید 19 برای بسیاری از همکاران ایجاد دغدغه کرده بود. فراطرح فولاد تأمین غذای کارکنان را در سالم‌ترین و ایمن‌ترین شکل ممکن برعهده گرفت.

دورکاری

دورکاری

ایجاد شرایط و امکانات مناسب دورکاری برای کارمندان تا بتوانند در صورت نیاز بدون حضور در محل کار به مسئولیت‌های خود رسیدگی کنند.

مواد ضدعفونی

مواد ضدعفونی

فراطرح فولاد با تهیه موادضدعفونی کننده به میزان زیاد یکی دیگر از دغدغه‌های کارکنان خود را مرتفع ساخت. این مواد علاوه بر اینکه در دسترس تمامی کارکنان شرکت قرارداشت برای استفاده مراجعین به شرکت نیز در نظر گرفته شده بود تا در حد امکان رفت و آمدهای درون شرکت را ایمن‌تر سازد.

توزیع ماسک

توزیع ماسک

از آنجایی که ماسک زدن مؤثرترین شیوه جلوگیری از انتشار ویروس کووید-19 تشخیص داده شد. فراطرح فولاد توزیع ماسک به میزان کافی بین کارکنانش را وظیفه خود تلقی کرده و همچنین قوانینی نیز برای استفاده تمامی کارکنان از ماسک تدوین کرد تا فضایی سالم‌تر و ایمن‌تر را برای کارکنان خود فراهم کند