اخبار و مقالات

تحولات موثر بازار آهن و فولاد در هفته‌ای که گذشت

بررسی تحولات قیمتی فولاد ، میلگرد ، شمش فولاد در هفته گذشته و پیش بینی روند قیمتی هفته جاری

مشاهده جزییات

معرفی برنامه‌های توسعه گروه فراطرح در نمایشگاه فولاد اصفهان

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری ماشین آلات و صنایع وابسته (Metalex) رویدادی بزرگ و معتبر در صنعت فولاد ایران است که در تاریخ 1 الی 4 شهریور ماه 1402 در شهر اصفهان برگزار شد. گروه فراطرح با رویکرد معرفی چشم انداز جدید خود با حضوری فعال به ارائه محصولات و خدمات متنوع در زنجیره فولاد پرداخت. فرآیند تولید فولاد سبز به کمک تکنولوژی های روز جهان درغرفه فراطرح توجه متخصصین و فعالان این حوزه را به خود جلب کرد.

مشاهده جزییات

حضور گروه فراطرح در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی

گروه فراطرح با چشم انداز توسعه هوشمند صنعت با حفظ محیط زیست و بهره برداری از انرژی های پاک در مسیر جهانی شدن گام برمی‌دارد.

مشاهده جزییات

چالش بزرگ فولادسازان روس برای صادرات فولاد ایران

فولاد صادراتی روسیه و CIS، اخیراً کاهش قیمت شدیدی را تجربه کرده به نحوی که نرخ شمش صادراتی از دریای سیاه در عرض تنها دو هفته، حدود 12 درصد کاهش یافته و به 445 دلار به ازای هر تن در ابتدای مرداد سال جاری رسیده است

مشاهده جزییات

حضور در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

گروه فراطرح با دو شرکت تابعه خود در محیطی تخصصی و تجاری فرصت ارزشمندی را فرآهم آورده تا محصولات و توانمندی های خود را به صورت گسترده به صاحب نظران صنعت ارائه نماید.

مشاهده جزییات

حضور گروه فراطرح در نمایشگاه صنعت ساختمان رشت

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان رشت بستری برای ارتباط صنعت و تولید کنندگان با مصرف کننده و مخاطب نهایی میباشد.

مشاهده جزییات

چشم‌انداز بازار جهانی فولاد در سال 2023

. سوال کلیدی این است که آیا تحولات جدید چین باعث خواهد شد تا بازار جهانی فولاد، وارد یک «روندِ گاوی» (Bullish Trend) به‌صورت طولانی‌مدت شود و سقف‌های قیمتی پیشین را بار دیگر در سال 2023 تجربه کند؟

مشاهده جزییات

حضور گروه فراطرح در نمایشگاه و سمپوزیوم فولاد کیش

گروه فراطرح با شرکتهای فراطرح فولاد، فراطرح نورد و فراطرح معدن با هدف مشارکت فعال، برقراری ارتباط مستقیم با دست اندرکاران صنعت فولاد کشور و معادن وابسته، ارائه خدمات و محصولات مختلف از معدن تا محصول نهایی و معرفی آخرین دستاوردها و تجهیزات گروه در بیست و چهارمین سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد 1401 در جزیره کیش شرکت می کند.

مشاهده جزییات

ارزیابی حضور گروه فراطرح در چهاردهمین نمایشگاه فولاد اصفهان

نمایشگاه متالکس در تاریخ 10 تا 13 شهریور در اصفهان یکی از قطب های بزرگ فولاد کشور برگزار شد که تمرکز اصلی آن بر حوزه‌های متالورژی، فلزات غیرآهنی، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری، صنایع معدنی، صنایع سرامیک و نسوزها، ماشین آلات، تجهیزات، مواد اولیه و غیره بود.

مشاهده جزییات

مصاحبه مهندس حامد شفیع ها مدیر عامل گروه فراطرح: نیازمند ایجاد ثبات در قوانین هستیم

بازار فولاد در ماه های اخیر در حالت صبر و انتظار به سر می برد و مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فولاد در انتظار نتیجه مذاکرات برجام بوده اند و بخشی از تقاضای خودرو را به تعویق انداخته اند تا نتایج این مذاکرات مشخص شود.

مشاهده جزییات

تحولات موثر بازار آهن و فولاد در هفته‌ی منتهی به 18 شهریور 1401

به گزارش فراطرح فولاد، در هفته منتهی به ۱۸ شهریور شاهد افت جزئی قیمتها در بازار آهن بودیم. هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار، ۸۰ تومان به ازای هر کیلو معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و قیمت میلگرد سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویل درب کارخانه) به‌طور میانگین به حدود ۱۵۴۷۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد در بازار در پایان هفته گذشته به حدود ۱۴۷۰۰ تومان و سقف آن به حدود ۱۶۴۷۵ تومان به ازای هر کیلو رسید.

مشاهده جزییات

تحولات موثر بازار آهن و فولاد در هفته‌ی منتهی به 25 شهریور 1401

به گزارش فراطرح فولاد، در هفته منتهی به ۲۵ شهریور شاهد افزایش قیمتها در بازار آهن بودیم. هفته گذشته در مجموع قیمت میانگین میلگرد آجدار در بازار، ۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو معادل ۲.۶ درصد افزایش یافت و قیمت میلگرد سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویل درب کارخانه) به‌طور میانگین به حدود ۱۵۸۷۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد در بازار در پایان هفته گذشته به حدود ۱۵۳۰۰ تومان و سقف آن به حدود ۱۶۷۷۵ تومان به ازای هر کیلو رسید.

مشاهده جزییات