اخبار و مقالات

فولاد فراطرح امسال ۸۰۰ هزار تن محصول فولادی در کشور توزیع می‌کند

مهندس شفیع‌ها، رئیس هیات مدیره شرکت فولاد فراطرح، در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: فولاد فراطرح در سال ۹۸ بالغ بر ۳۰۰ هزار تن محصولات فولادی در کشور توزیع کرد. در سال جاری نیز مطابق با برنامه شرکت، عرضه بالغ بر ۸۰۰ هزار تن محصولات فولادی در کشور هدف‏‌گذاری شده است.

مشاهده جزییات

تأثیر کرونا بر صنعت فولاد جهان

بحران کرونا، علاوه بر تبعات فاجعه‌بار برای سلامت عمومی، بحران عظیمی نیز برای اقتصاد دنیا ایجاد کرد. در نتیجه بحران کرونا، بسیاری از صنایع وارد رکود شدند و اگرچه زمین‌لرزه شدید اقتصادی ناشی از کرونا بیشتر در بخش خدمات، نظیر گردشگری و خطوط هوایی، احساس شد، اما صنعت فولاد دنیا نیز تحت تأثیر شیوع ویروس کووید 19 قرار گرفت

مشاهده جزییات

آمادگی شرکت فولاد “فراطرح” برای تامین انواع مقاطع فولادی، مواداولیه مورد نیاز کارخانجات!

مهندس شفیع‌ها با اعلام این‌که فولاد فراطرح در سال ۹۸، مجموعا ۳۰۰ هزار تن محصولات فولادی مختلف شامل بیش از ۱۰۰ هزار تن از محصولات ذوب‌آهن اصفهان، به همراه محصولات شرکت فولاد اکسین خوزستان و نیز طیف گسترده‌ای از مقاطع و محصولات وارداتی را به بازار عرضه کرده است،

مشاهده جزییات

مهندس حامد شفيع‌ها، الگوى توسعه صنعت فولاد چگونه بايد باشد؟

وی گفت: پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قطعاً فرصت‌هایی را در اختیار صنعت فولاد ایران در سه حوزه‌ تنظیم بازار فولاد، توسعه صنعت فولاد و صادرات فولاد قرار می‌دهد.

مشاهده جزییات

عملکرد شرکت‌های فولادی بازار سرمایه در آذرماه

عملکرد شرکت‌های فولادی بازار سهام ایران در آذرماه منتشر شد. از میان شرکت‌های فولادی، سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان، فولاد آلیاژی ایران و غلتک سازان سپاهان بالاترین درآمد فروش ماهانه تاریخ خود را در آذرماه امسال ثبت کردند. بقیه شرکت‌های فولادی نیز عملکرد موفقی در آذرماه سال جاری داشتند.

مشاهده جزییات

رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران همزمان با کاهش تولید فولاد دنیا

گزارش جدید انجمن جهانی فولاد حاکی از رشد 12.8 درصدی تولید فولاد خام ایران در 11 ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به دور مشابه سال قبل است. رشد حدوداً 13 درصدی تولید فولاد ایران در حالی به وقوع پیوسته که در 11 ماهه نخست سال 2020، تولید فولاد خام دنیا، کاهش 1.3 درصدی را تجربه کرده است.

مشاهده جزییات

افزایش قیمت‌ها در بازار آهن در پی صعودی شدن قیمت‌ها در بازار جهانی

همزمان با افزایش نرخ محصولات فولادی در بازار جهانی و صعودی شدن قیمت‌ها در بورس کالا، نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی نیز افزایش یافت. قیمت میلگرد آجدار در بازار ایران در حال حاضر (امروز 8 دی‌ماه) بین 12 هزار و 800 تا 13 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلو است که نسبت به روزهای گذشته، رشد قیمتی را نشان می‌دهد.

مشاهده جزییات